Fidye Yazılımı Veri Kurtarma

Fidye Yazılımı Veri Kurtarma, HDD’ler, SSD’ler, Veritabanları, Sanal Makineler, Depolamalar, Sunucular, RAID Sistemleri ve diğerleri gibi herhangi bir depolama aygıtında herhangi bir uzunluk ve türde fidye yazılımı tarafından şifrelenmiş verileri kurtarma konusunda uzmanlaşmıştır.
Her gün fidye yazılımı saldırıları artıyor. Başarılı bir saldırı girişiminden sonra, fidye yazılımı, şifrelemeye başlamak için kullanıcının en önemli dosyalarını hızla eşler. Microsoft Office dosyaları, veritabanları, PDF’ler ve tasarım ana hedefleri arasındadır.
Kurtarma işlemini şimdi başlatın, uzmanlarımızla iletişime geçin.

Bir fidye yazılımı saldırısı nasıl belirlenir?
Fidye yazılımı fark edilmeyecek şekilde tasarlanmıştır, böylece fark edilmeden tüm sistem savunmalarını devre dışı bırakabilir ve dosyaları şifreleme işlemini başlatabilir. Fidye yazılımlar sistem tarafından fark edilmese bile, kullanıcı tarafından fark edilebilir, çünkü fidye yazılımlar şifreleme yapmak için sistemin kendi kaynaklarını kullanır, bu da sistemi yavaşlatabilir. Fidye yazılımı ayrıca dosya uzantılarını da değiştirir. Bu nedenle şu işaretlere dikkat edin: Sistem yavaşlaması ve dosyalara uzantılar ekleniyor.

Fidye Yazılımı Nasıl Çalışır?
Fidye yazılımının nasıl çalıştığını keşfetmek için öncelikle farklı türdeki fidye yazılımlarına, her birinin ne yaptığına ve ne elde etmeye çalıştıklarına dalmalıyız.

Normal Şifreleme Tabanlı Fidye Yazılımı, bu fidye yazılımının daha yaygın sürümüdür. Sizi bilgisayarınızın dosyalarından kilitleyerek çalışır ve bazıları işletim sisteminin açılmasını bile engeller. Fidye yazılımı daha sonra, dosyalarını geri almak için kullanıcıdan ödeme talep eder.

Kullanıcının fidye yazılımını aşmanın bir yolunu bulmasını önlemek için virüs, tüm dosyaları bir klasörde toplar ve ardından güçlü şifreleme kullanarak onları kilitler. Bu şekilde dosyalar sonsuza kadar silinmez, ancak kullanıcı bunları uygun geçiş anahtarı olmadan kullanamaz.

Kullanıcı ödemeyi yaptıktan sonra, kötü amaçlı yazılım geliştiricisi, PC’lerinin kilidini açmak için geçiş anahtarını sağlayacaktır. Geliştirici, fidye yazılımına bir zamanlayıcı ekleyerek teşvik ekleyebilir. Zamanlayıcı sıfıra ulaştığında, tüm dosyalar silinir.

Bir fidye yazılımı saldırısından sonra nasıl kaldırılır?
Her şeyden önce, fidye ödemeyin. Bilgisayar korsanları ne derse desin, fidye ödendikten sonra şifre çözme anahtarının gerçekten serbest bırakılacağının garantisi yoktur.
Yapılması gereken ilk şey, yetkililere saldırı hakkında bilgi vermek, hükümetlerin saldırıyı araştıracak özel siber suç departmanları var. Bundan sonra, yedeklemelerinizin etkilenip etkilenmediğini kontrol edin, etkilenmişse, dosyalarınızı yalnızca veri kurtarma konusunda uzmanlaşmış bir şirket kurtarabilir, bu bir sonraki adımdır. Dosyalarınızın tamamen kurtarılmasında size yardımcı olacak Digital Recovery ile iletişime geçin.
Fidye Yazılım Crypto
Fidye Yazılımı Locker
Fidye Yazılımı Doxware
Fidye Yazılımı Jackware
Fidye Yazılımı Scareware
Fidye Yazılımı WannaCry
Fidye Yazılımı Bad Rabbit
Fidye Yazılımı Ryuk
Fidye Yazılımı Sodinokibi (REvil)
Fidye Yazılımı Petya
Fidye Yazılımı GoldenEye
Fidye Yazılımı NotPetya
Fidye Yazılımı SamSam

Fidye Yazılımı Nasıl Önlenir
En iyi antivirüs türü, virüsün ilk etapta PC’nize girmesine izin vermemektir.
Siber güvenlik bilinci kültürünün gelişimini teşvik edin.
Yazılımı güncel tutun.
Herkese açık Wi-Fi’de bir VPN kullanın.
Kullanılmadığı zaman Bluetooth ve kızılötesi arayüzleri kapatın.
Ağınızı bölümlere ayırın.
Verileri yedekleyin ve şifreleyin.
Bir varlık envanteri yapın.
Yazılım kısıtlama ilkelerini uygulayın.
Çok katmanlı bir siber güvenlik yaklaşımı kullanın.
Fidye Yazılımı Kurtarma Hizmetleri satın alın.

Son yıllarda fidye yazılımı saldırıları, özellikle işletmeleri ve kurumları hedef alıyor. Fidye yazılımı, dosyalarınızı şifreleyerek size geri verilmesi için bir fidye talep eden kötü amaçlı yazılımlardır. Bu tür saldırılar, verilerin kaybedilmesine ve iş süreçlerinin aksamasına neden olabilir. Fidye yazılımı saldırılarına karşı Şek Bilişim olarak fidye yazılımı kurtarma hizmetleri sunuyoruz.

Fidye yazılımı kurtarma hizmetleri, fidye yazılımı tarafından şifrelenen dosyaların kurtarılmasını sağlar. Fidye yazılımı saldırısı sonrasında, fidye talep eden hackerlar genellikle bir şifre veya anahtar sunarlar. Ancak, bu şifrenin sağlanması bile, dosyaların kurtarılması için yeterli olmayabilir. Bu durumda, fidye yazılımı kurtarma hizmetleri almak, dosyalarınızın kurtarılması için en iyi çözüm olabilir.